DOLAR 18,6443 0.02%
EURO 19,4227 -0.04%
ALTIN 1.051,02-0,01
BITCOIN 3081330,46%
  • HESAP
Türkiye’nin ilk başörtülü valisi!

Türkiye’nin ilk başörtülü valisi!

22.06.2022 08:51
Türkiye’nin ilk başörtülü valisi!
0

BEĞENDİM

Afyonkarahisar valisi olarak tayin edilen Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ilk başörtülü vali olarak tarihe geçti. Kübra Güran Yiğitbaşı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcılığı görevindeydi.

1979 Ankara doğumlu Kübra Güran Yiğitbaşı, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde bitirdikten sonra, İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bölümü’nde “Baba Yoksunluğunun Çocuk Üzerindeki Etkisi” üzerine çalışma yaptı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde, “İkna Edici İletişim Sürecinde Siyasal Mesaj Tasarımı” adlı teziyle doktorasını tamamladı.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde Araştırma Görevlisi, Dr. Öğretim Üyesi ve Doçent olarak görev yaptı. Lisans ve yüksek lisans düzeyinde; Araştırmacı Gazetecilik, Medya ve Sivil Toplum, Çocuk Yayıncılığı, Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, İletişim Etiği, Medya ve Çocuk gibi dersler vermiştir. Üniversite bünyesinde Dekan Yardımcılığı, Fakülte Yönetim Kurulu ve Fakülte Kurulu üyeliği, Anabilim Dalı Başkanlığı,  Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü gibi idari görevlerde bulundu

15 Temmuz Darbe Girişimi’ne karşı mücadelede kadınların rolünü konu alan “Kalplerin Direnişi” adlı belgeseli Boğaziçi Film Festivali’nde gösterilmiş, TRT belgeselde yayınlandı. Çocuk Yayınları ve Dışa Açılım adlı kitabın yazarı.

2019 yılında Basın İlan Kurumu Genel Kurul temsilcisi olarak atanan Yiğitbaşı son olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak görevindeydi. Evli ve 3 çocuk annesidir.

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.