DOLAR 18,6443 0.02%
EURO 19,4227 -0.04%
ALTIN 1.051,02-0,01
BITCOIN 3075130,08%
  • HESAP
Porsche’nin yazılımı Fatsalı Cihan’a emanet

Porsche’nin yazılımı Fatsalı Cihan’a emanet

18.09.2022 17:41
Porsche’nin yazılımı Fatsalı Cihan’a emanet
0

BEĞENDİM

Alman otomobil üreticisi Porsche, araçların yazılımından sorumlu ekibinin başına Ordulu Cihan Süğür’ü getirdi. Süğür, 3700 kişilik ekibi yönetecek, strateji geliştirecek

İŞ TEKLİF ETTİLER
Dortmund şehrinde işçi ailenin oğlu olarak dünyaya gelen Cihan Süğür (32), yükselişini sürdürüyor.

Sabah gazetesinin haberine göre IBM bursu ile bilgisayar mühendisliği öğrenimi gören ve dev şirketlerde çalışan Süğür, Porsche şirketinin Kurumsal Gelişim ve Strateji Birimi’nin genel müdürlüğüne getirildi. Süğür, “Porsche, ‘Gelecekteki dijital stratejimizi sen belirle’ diyerek iş teklif etti” dedi.

TEKLİF MEZUNİYET ÖNCESİ GELDİ
PORSCHE’NİN 3700 kişilik yazılım şirketi MHP’de Strateji ve Şirket geliştirme şefi olan Süğür, “2020’de CIO Vakfı’nın CIO Young Talent Ödülü’nü aldım. Otto Beisheim School of Management’te (WHU) burs verildi. Mezun olurken Porsche, iş teklif etti. Anamın duası, babamın gölgesi, eşim ve çocuklarımın sevgisiyle elimden geleni yapmaya çalışacağım” diye konuştu.

DEV ŞİRKETLERDE ÇALIŞTI
PORSCHE’DE Taycan modelinin isim belirleme ekibinde de yer alan Süğür, “Çocukluğumdan beri bilgisayarlarla uğraşmayı seviyorum. 2009’da IBM’in desteği ile tam burslu bilgisayar mühendisliği okudum. Alman Demiryolları (DB) ile Olympus’un IT bölümünde çalıştıktan sonra Porsche’nin ilk elektrikli aracı Taycan ekibine dahil oldum. Ardından Volkswagen’de çalıştım” diye başarı hikâyesini anlattı.

HER YIL ORDU’YA FINDIK TOPLAMAYA GİDERİM
ORDU Fatsalı olan Cihan Süğür, “Her yıl köyümüze gider, fındığımızı toplar geri döneriz. Biz Karadenizliler, gurbette olsak dahi bunları yapmak zorundayız. Büyüklerimizden öyle gördük. Çünkü o topraklar bize dedelerimizden kaldı, sahip çıkmak zorundayız” diyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.