DOLAR 17,1705 1.15%
EURO 17,6466 0.96%
ALTIN 974,761,25
BITCOIN 3464711,17%
  • HESAP
TÜV Austria, Türkiye ekspertiz pazarına giriyor

TÜV Austria, Türkiye ekspertiz pazarına giriyor

15.05.2022 17:24
TÜV Austria, Türkiye ekspertiz pazarına giriyor
0

BEĞENDİM

Otomotivde ikinci el araç alım satımında ekspertizin önemi artınca bu alandaki rekabet de büyüyor. Viyana merkezli TÜV Austria, Türkiye ekspertiz pazarına İstanbul Kartal’daki ilk şubesi ile giriş yapmaya hazırlanıyor.

Gazete Oksijen’in haberine göre dünyanın önde gelen kalite-kontrol ve sertifikasyon firmalarından TÜV Austria, Türkiye’de ekspertiz pazarına giriş yaptı. İkinci el araçlarda ekspertiz hizmeti verecek kurum, ilk şubesini Kartal’da açmak için gün sayıyor. TÜV ismiyle bilinen diğer bir şirket ise Türkiye’de otomotiv sektöründe araç muayene hizmeti veriyor.

Türkiye’de ikinci el araçların hızla yaygınlaşması ve yakın zamanda yürürlüğe giren yasal düzenlemelerle, ikinci elde ekspertiz hizmetleri çok ciddi bir büyüme sürecine girdi. Pazarın yüksek potansiyeli, Türkiye’de faaliyet gösteren yerli-yabancı firmaların da dikkatini çekmiş durumda. Bu şirketlerden biri de 150 yıllık geçmişe sahip, 1872 yılında Avusturya’nın başkenti Viyana’da kurulan TÜV Austria’nın iştiraki olan ve yaklaşık 25 yıldır Türkiye pazarında faaliyet gösteren TÜV Austria Türk. TÜV Austria Türk, endüstriyel kalite kontrol, test, muayene ve belgelendirme gibi 300’den fazla hizmet alanında Türkiye’deki sanayi üreticilerine hizmet veriyor.

TÜVTÜRK ile bir bağı yok

TÜV Austria Grubu ve Bodrum Denizcilik ortaklığında kurularak geçtiğimiz günlerde resmi süreçlerini tamamlayan TÜV Austria Ekspertiz, sektöre hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. İlk şubesini İstanbul Kartal’da hizmete açmaya hazırlanan kurum, yakın zamanda tüm Türkiye’de büyümesini sürdürecek. Kökleri 1872 yılına kadar uzanan TÜV Austria’nın, Türkiye’de daha çok araç muayene hizmetleriyle bilinen TÜVTürk ile herhangi bir bağı bulunmuyor. TÜVTürk, Türkiye’de Almanya merkezli bir TÜV ile Doğuş Grubu iş birliğiyle faaliyetlerini sürdürmekte.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.